Aytaç AKYÜZ

Aytaç AKYÜZ Mimari, iç mimari ve uygulama alanlarında 15 yılı aşkın süredir bir çok mekana hayat veren Aytaç AKYÜZ; 1977 yılında Trabzon’da doğdu.

Orta öğrenimini Trabzon Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden iç mimar olarak mezun oldu.

Tasarımlarında sadelik ve fonksiyonelliği ön planda tutmayı tercih eden Aytaç Akyüz, insanların, davranış biçimlerine, amacına, işlevine ve ihtiyaçlarına göre mekanlar oluştururken; minimal çizgileri kendine göre yorumlamış ve bugüne kadar özgün birçok projeye imza atmıştır.

Projelerinde kendi çizgisinden ödün vermeyen yapısıyla mekanları kişiye göre kristalize ederek konseptini belirliyor. Tasarım çizgisinde gerçek malzemeden vazgeçmeyerek teknolojiyle birlikte çıkan yeni ürünleri takip eden bir anlayışla uygulamalarına hayat veriyor.

Tasarımın enerjiden ibaret olduğunu, bütünlüğü koruyan çizgilerin oluşturduğu projelerle başladığı tasarım yolculuğunda konut, villa, turizm tesisi, mağaza, çok amaçlı merkezler, endüstriyel binalar, sağlık yapıları ve müze gibi bir çok projeyi hayata geçirdi.

Kendi adını taşıyan tasarım ofisi AA Design’da, mimar, iç mimar, peyzaj mimarı ve mobilya atölyesinden oluşan bir ekiple Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan projeleri tasarlamaya, devam etmektedir.