Kübra AKAYDIN SEL

1990 yılında Trabzon’da doğdu. Orta öğrenimini Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra 2008 yılında Haliç Üniversitesi Mimarlık bölümünü tam burslu olarak kazandı, 2012 yılında aynı fakülteden mezun oldu. 2013’te Haliç Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans programını tamamlayarak Yüksek Mimar ünvanını almıştır. Orta derecede İngilizce bilgisine sahip. Üye olduğu kuruluşlar, Mimarlar Odası ve Trabzonspor Kulübü. Boş vakitlerinde fotoğraf çekmeyi, piyano çalmayı, spor yapmayı , futbol ve basketbol müsabakalarını izlemeyi seviyor.

Genel olarak tasarımlarını akılcı, işlevsel ve minimalist yaklaşımla gerçekleştirmeyi tercih etse de çağdaş mimarlık ilkelerini tanımış ve bunları tüm tasarımlarında bir bütün olarak kullanmayı tercih etmiştir. ‘Hayat çoğu zaman nereden baktığınla ilgilidir’ deyimine çok önem veren Akaydın, projelerinde farklı bakış açıları yaratmaya özen gösteriyor.

Yaptığı tasarımlarıyla bir çizgi oluşturan ve kişinin ruhunun projeye akması gerektiği tezini de savunan Akaydın, yaptığı projelerin sadece bir çizgiler bütünü değil, her birinin yeni birer keşif olduğunu söylüyor. 2013 yılında Trabzon Mimarlar Odası’ndan “en genç mimar” nişanını da alan Akaydın, çizgileriyle hayat verdiği nitelikli mekanlarla bireylerin yaşam kalitesini arttırmayı amaçlar.

2013 yılından itibaren Aytaç Akyüz’le yaptığı iş ortaklığı ile Trabzon merkezli ofisleri AA Design’da turizm yapıları, sağlık yapıları, ticari amaçlı yapılar, özellikli konut, residence gibi projeler ile Trabzon’dan dünyanın bir çok yerine nitelikli tasarımlar sunmaya devam etmektedir.